top of page
Search
  • Writer's pictureCalanit

תערוכת אמנות על עצים בלונדון

המלצה חמה: תערוכת אמנות על עצים בלונדון

תערוכת אמנות על עצים בלונדון
Giuseppe Penone, Soffio di foglie, 1982, at Among the Trees, Hayward Gallery, 2020. © Giuseppe Penone 2020. Courtesy of Hayward Gallery. Photo Linda Nylind

אם אתם אוהבים אמנות וטבע, מומלץ לא לפספס את תערוכת אמנות על עצים בלונדון אשר תוצג עד אמצע מאי 2020 בגלריית הייוורד שבמרכז האמנויות המפורסם סאות'בנק סנטר.


העצים מילאו ועדיין ממלאים תפקיד מרכזי, חזק וסמלי בחברה האנושית, וכך גם באמנות. ניתן למצוא אותם באינספור יצירות – מיצירות קלאסיות מוכרות וגם באמנות עכשווית בת ימינו.


התערוכה המיוחדת מנסה לבחון את מערכת היחסים שלנו בין העצים והיערות, מערכת יחסים וותיקה שנמשכת כמה אלפי שנים טובות, עוד מימי בריאת האדם ומהסיפור של אדם וחווה.


לאחר ביקור בתערוכה, תרגישו שהראייה שלכם לגבי עולם הטבע והעצים השתנתה, ולא תראו את העצים כדבר מובן מאליו-


אחרי הכל, ללא צמחים ועצים, אין לנו קיום בכדור הארץ. הם עוזרים לנו בני האדם וליונקים בכך שהם סופגים פחמן דו חמצני שנמצא באוויר ובתמורה משחררים לאוויר את החמצן, שהוא הכרחי לנשימה של בעלי חיים.


כך, שניתן להגיד, שהמערכת יחסים בינינו לבין העצים תורמת לשני הצדדים, ולא רק בגלל הפוטוסינתזה:


הם מוסיפים המון צבע, מגוון ויופי לעולם שלנו. בין אם מדובר ביער הגשם האמאזונס העצום בדרום אמריקה, עצי הדרקון שבאי סוקוטרה שליד תימן, אשוחית בת כמעט 10,000 שנה בשבדיה או אפילו במטעי הזיתים בישראל שלנו.


וכמו שהם חשובים לעולם שלנו, כך העצים והצמחים חשובים גם לאמנות – וזה בדיוק מה שהתערוכה מנסה להדגיש בעזרת אוסף יצירות מיוחד של 38 אמנים שונים ומגוונים, שכולם ללא יוצא מן הכלל קשורים לעולם הטבע.


התערוכה מאוד מגוונת וניתן למצוא בה פסלים, מיצבים, רישומים, ציורים, תמונות, מיצגי וידאו ועוד.


אני ממליצה לכם באופן אישי לא לפספס את הפסל של עץ הזית בן 2,000 שנה שיצק אוגו רונדינון (Ugo Rondinone) או את יער העצים העצום מקרטון שנבנה על ידי אווה ז'וספן (Eva Jospin).


עוד יצירה שאסור לפספס הוא דיוקן הווידאו בן שישה המסכים של איה-ליסה אטילה (Eija-Liisa Ahtila), המציג אשוחית פינית ענקית, המעניקה תחושה שהעץ הוא ממש פלא טבעי גדול, חזק ויפה, בעל היסטוריה הרבה יותר ארוכה משלנו, וככזה שימשיך לחיות עוד הרבה שנים גם אחרינו.


תערוכת אמנות על עצים בלונדון
Anya Gallaccio, because I could not stop, 2002 at Among the Trees, Hayward Gallery, 2020. © Anya Gallaccio. All Rights Reserved, DACS 2020. Courtesy of Hayward Gallery. Photo Linda Nylind

דווקא עכשיו, בתקופה בה המודעות להתחממות כדור הארץ עולה בעולם, ובזמנים בהם יערות רבים בעולם נשרפים (זוכרים את שריפות הענק באמאזונס ובאוסטרליה? זה קרה ממש עכשיו!) החשיבות של התערוכה הזו מדגישה את חשיבותם של העצים והיערות בעולמנו ועד כמה חשוב לנו לשמור עליהם, כמו שהם שומרים עלינו.


כי העצים לא עוזרים לנו רק לחיות – אלא גם ממלאים את חיינו ביופי, בהשראה, בצבע וברעיונות.


לא חסרים תרומות חשובות של העצים לאמנות או למדע – מספיק להיזכר בסיפור הקלסי על ניוטון, שגילה על כובד המשיכה בזכות תפוח עץ שנפל לו על הראש.


לכן, אם אתם בלונדון או מתכננים טיול בעיר עד ה-17 במאי – אל תפספסו את התערוכה המיוחדת הזו!


תערוכת אמנות על עצים בלונדון
Installation view of Among the Trees, Hayward Gallery, 2020. Courtesy of Hayward Gallery. Photo Linda Nylind


מודיעין שלום – הכל על תערוכת אמנות על עצים בלונדון:


מתי: עד ה-17 במאי 2020.


איפה: גלריית Hayward Galleryב-Southbank Centre.


שעות פעילות: הגלריה פתוחה כל יום, למעט ימי שלישי, בין השעות 11:00-19:00.


תחנת טיוב קרובה: Waterloo.


מחיר: מ-6 ליש"ט עד 13.50 ליש"ט. המחיר משתנה לפי מבוגר, ילדים, סטודנטים ועוד.


אם אתם אוהבים אמנות ומגיעים ללונדון – חשוב שתקראו!


הצטרפו אלי לסיור ייחודי שהוא כולו אמנות בלב עיר הבירה של אנגליה: סיור אמנות בלונדון בהדרכתי ייקח אתכם למקומות האמנותיים השווים ביותר בעיר!


ביחד נבקר בתערוכות הקבועות והזמניות הכי חשובות בעיר בזמן ביקורכם מה שיבטיח לכם ביקור אמנותי מעודכן נכון לביקור שלכם בלונדון.


סיורי אמנות בעברית בלונדון הם פתרון מעולה לכל מי שאוהב אמנות ולא יודע איך להתמודד עם שפע המוזיאונים והגלריות בעיר.


בין אם אתם מטיילים בודדים, זוגות או באים בהרכב משפחתי, אני מציעה מגוון סיורים לפי מוזיאון וגלריה עם ליווי צמוד בעברית או באנגלית.


להזמנת סיור פרטי או קבוצתי, או לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר מלאו ושלחו את הטופס בקישור הבא ואחזור אליכם בהקדם.


ניתן לכתוב לי גם דרך הוואטסאפ 447952302561+ או במייל calanit.sc@gmail.com.


לעוד המלצות על תערוכות אמנות שאסור לפספס בעיר - היכנסו לבלוג שלי.

243 views0 comments

Comments


bottom of page